⇒ Wszystkie czasowniki hiszpańskie

Odmiana czasownika “gañir” – hiszpański

02.07.2016
Konigator. Odmiana czasowników hiszpańskich.
makawczynska

Koniugacja > hiszpański > gañir

 

Odmiana czasownika gañir – język hiszpański

 

 gañir (gañendo | gañido) – wyć, krakać | czasownik nieregularny


FORMY OSOBOWE


»TRYB OZNAJMUJĄCY

Czasy proste

Presente

Yo gaño

gañes

Él/ella/usted gañe

Nosotros/-as gañimos

Vosotros/-as gañís

Ellos/ellas/ustedes gañen

Pretérito imperfecto

Yo gañía

gañías

Él/ella/usted gañía

Nosotros/-as gañíamos

Vosotros/-as gañíais

Ellos/ellas/ustedes gañían

Pretérito indefinido

Yo gañí

gañiste

Él/ella/usted gañó

Nosotros/-as gañimos

Vosotros/-as gañisteis

Ellos/ellas/ustedes gañeron

Futuro

Yo gañiré

gañirás

Él/ella/usted gañirá

Nosotros/-as gañiremos

Vosotros/-as gañiréis

Ellos/ellas/ustedes gañirán

Condicional

Yo gañiría

gañirías

Él/ella/usted gañiría

Nosotros/-as gañiríamos

Vosotros/-as gañiríais

Ellos/ellas/ustedes gañirían

Czasy złożone

Pretérito perfecto

Yo he gañido

has gañido

Él/ella/usted ha gañido

Nosotros/-as hemos gañido

Vosotros/-as habéis gañido

Ellos/ellas/ustedes han gañido

Pretérito pluscuamperfecto

Yo había gañido

habías gañido

Él/ella/usted había gañido

Nosotros/-as habíamos gañido

Vosotros/-as habíais gañido

Ellos/ellas/ustedes habían gañido

Pretérito anterior

Yo hube gañido

hubiste gañido

Él/ella/usted hubo gañido

Nosotros/-as hubimos gañido

Vosotros/-as hubisteis gañido

Ellos/ellas/ustedes hubieron gañido

Futuro perfecto

Yo habré gañido

habrás gañido

Él/ella/usted habrá gañido

Nosotros/-as habremos gañido

Vosotros/-as habréis gañido

Ellos/ellas/ustedes habrán gañido

Condicional perfecto

Yo habría gañido

habrías gañido

Él/ella/usted habría gañido

Nosotros/-as habríamos gañido

Vosotros/-as habríais gañido

Ellos/ellas/ustedes habrían gañido

»TRYB SUBJUNTIVO

Czasy proste

Presente

Yo gaña

gañas

Él/ella/usted gaña

Nosotros/-as gañamos

Vosotros/-as gañáis

Ellos/ellas/ustedes gañan

Pretérito imperfecto

Yo gañera / gañese

gañeras / gañeses

Él/ella/usted gañera / gañese

Nosotros/-as gañéramos / gañésemos

Vosotros/-as gañerais / gañeseis

Ellos/ellas/ustedes gañeran / gañesen

Futuro

Yo gañere

gañeres

Él/ella/usted gañere

Nosotros/-as gañéremos

Vosotros/-as gañereis

Ellos/ellas/ustedes gañeren

Czasy złożone

Pretérito perfecto

Yo haya gañido

hayas gañido

Él/ella/usted haya gañido

Nosotros/-as hayamos gañido

Vosotros/-as hayáis gañido

Ellos/ellas/ustedes hayan gañido

Pretérito pluscuamperfecto

Yo hubiera gañido / hubiese gañido

hubieras gañido / hubieses gañido

Él/ella/usted hubiera gañido / hubiese gañido

Nosotros/-as hubiéramos gañido / hubiésemos gañido

Vosotros/-as hubierais gañido / hubieseis gañido

Ellos/ellas/ustedes hubieran gañido / hubiesen gañido

Futuro perfecto

Yo hubiere gañido

hubieres gañido

Él/ella/usted hubiere gañido

Nosotros/-as hubiéremos gañido

Vosotros/-as hubiereis gañido

Ellos/ellas/ustedes hubieren gañido

»TRYB ROZKAZUJĄCY

Twierdzący

gañe (tú)

gaña (él/ella/usted)

gañamos (nosotros/-as)

gañid (vosotros/-as)

gañan (ellos/ellas/ustedes)

Przeczący

no gañas (tú)

no gaña (él/ella/usted)

no gañamos (nosotros/-as)

no gañáis (vosotros/-as)

no gañan (ellos/ellas/ustedes)


FORMY NIEOSOBOWE


 

Infinitivo: gañir

Infinitivo compuesto: haber gañido

Gerundio: gañendo

Gerundio compuesto: habiendo gañido

Participio: gañido


 

Dodatkowe informacje:

i (nieakcentowane) – zanika pomiędzy spółgłoską ll lub ñ a samogłoską

makawczynska

Nadchodzące wydarzenia

Nie ma żadnych wydarzeń.

Już ponad 1000 osób skorzystało z moich kursów. Dołącz i Ty!

Masz pytanie? Skontaktuj się ze mną

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości